Forum: Choroby przewodu pokarmowego
Poniżej znajdują się dyskusje z forum Choroby przewodu pokarmowego, dyskusja dotyczy: Częste parcie na stolec, stres?. MedykForum.pl - objawy, leczenie i profilaktyka.
- 12-27-2009, 18:04 #1
Junior Member
- Dołączył
- Dec 2009
- Posty
- 8
Częste parcie na stolec, stres?
Witam, mam 19 lat. Od jakichś trzech lat mam zbyt częste parcie na stolec, wydalam nawet do 3,4 razy dziennie, towarzyszy temu nieprzyjemne uczucie w żołądku. Szczególnie często objawia się to w sytuacjach stresowych, poza domem - wtedy parcie to się właśnie przejawia, nawet gdy przed godziną wydalałem. Często mam biegunki. Często nie mogę się wypróżnić, ale mam parcie.
Prócz tego, w jelitach jest okropnie dużo gazów. Dostałem od lekarza skierowanie na USG jamy brzusznej, jednak nic nie wykazało, dostałem również leki (Iberogast, Tribux, nazwy trzeciego niestety nie pamiętam). Lekarz gastrolog orzekł, że są to zaburzenia czynnościowe organizmu z tego, co pamiętam, jednak leki nic nie pomogły.
Oprócz tego podczas biegania (gram w piłkę nożną) boli mnie okropnie brzuch, pod żebrami uczucie potężnego kłucia zarówno z lewej, jak i prawej strony. Nie wiem, czy ma to jakiś związek z parciem na stolec, jednak chciałem powiedzieć i o tym.
Co to może być?
Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam.
- 01-04-2010, 06:55 #2
Senior Member
- Dołączył
- Feb 2009
- Posty
- 133
To dość młody wiek jak na takie problemy a genetycznie możesz być jakoś obciążony?
- 01-04-2010, 18:15 #3
Junior Member
- Dołączył
- Nov 2009
- Posty
- 8
Witaj,
to może być nadwrażliwość jelit. Biegunki pojawiają się najczęściej w sytuacjach stresowych i potrafi dojść do tzw. błędnego koła - im większe parcie - tym bardziej się stresujesz- tym większe parcie odczuwasz. I tak w kółko. Dobrym badaniem jest kolonoskopia. Jeżeli chodzi o leki to na pewno są jakieś, które mogą pomóc doraźnie (u mnie to laremid i espumisan jeśli mam wzdęcia), ale najważniejsze to zrozumieć ten problem i nauczyć się z nim żyć. Gdy u mnie pojawiają się sytuacje stresowe i problem z parciem, w drodze do pracy mam opanowane już wszystkie stacje benzynowe
. Uczucie kłucia pod żebrami możesz mieć od nadmiaru gazów (podczas biegania mnie dopadały non stop kolki). Spróbuj się odstresować. Pamiętaj, że także dieta jest ważna przy tej dolegliwości. Staraj się omijać rzeczy wzdymające (także słodycze, alkohol, papierosy, gazowana woda mineralna, nawet zwykły chleb pszenny potrafi zaostrzyć objawy). Powodzenia
- 01-06-2010, 07:46 #4
Junior Member
- Dołączył
- Dec 2009
- Posty
- 8
W mojej rodzinie jest celiakia, oraz zespół Croma miała ją moja siostra cioteczna i kuzynka. Od lekarza otrzymałem skierowanie na kolonoskopię, o dalszym rozwoju wydarzeń poinformuję. Ostatnio pojawiły się również biegunki z ciemną krwią.
EDIT:
Dostałem póki co trzy leki: Espumisan w proszku, Duspatalin retard oraz Cyclo3forte. Po dwóch dniach brania tychże medykamentów jestem niesamowicie zaskoczony, parcia na stolec zniknęły powiedzmy sobie w 80%. Jednak kolonoskopię zrobię i tak.Ostatnio edytowane przez Theeld ; 01-06-2010 o 20:18
- 01-11-2010, 06:19 #5
Senior Member
- Dołączył
- Feb 2009
- Posty
- 133
czy już jesteś po badaniach? czy już coś wiadomo? czy masz zapalenie jelit?
- 01-12-2010, 00:38 #6
Junior Member
- Dołączył
- Dec 2009
- Posty
- 8
Jutro jadę do szpitala i niedługo będzie wszystko jasne. Kiedy się tylko okaże, napiszę tutaj, może chociaż pomoże to komuś w przyszłości.
Znowu EDIT:
W szpitalu brak miejsc, termin położenia mnie i zrobienia badań wyznaczono na 16 lutego...Ostatnio edytowane przez Theeld ; 01-12-2010 o 16:40
- 01-18-2010, 09:29 #7
Senior Member
- Dołączył
- Feb 2009
- Posty
- 133
to jest niepoważne, mam nadzieję że jakoś nerwowo wytrzymasz do operacji, a boli Cię nadal , masz biegunkę?
- 01-20-2010, 07:11 #8
Junior Member
- Dołączył
- Dec 2009
- Posty
- 8
Póki co, jakoś sobie radzę, dziękuję
. Espumisan easy bardzo mi pomaga, obniżając ilość gazów, jakoś mniej się denerwuję, bo mam komfort psychiczny, że coś wziąłem - coś, co ma mi pomóc.
Dziwny efekt, ale działa.
- 01-25-2010, 02:56 #9
Senior Member
- Dołączył
- Feb 2009
- Posty
- 133
tak Asamax to świetny lek, a jakiego koloru masz kał?
- 01-25-2010, 16:46 #10
Junior Member
- Dołączył
- Dec 2009
- Posty
- 8
Myślę, że prawidłowego, taki, jak powinien być.
Podobne wątki
-
wzdety brzuch a parcie na mocz
By eli80 in forum Choroby układu moczowegoOdpowiedzi: 2Ostatni post / autor: 12-06-2009, 12:02 -
stres
By arlene eisenberg in forum Choroby psychiczneOdpowiedzi: 3Ostatni post / autor: 09-03-2009, 23:08 -
częste bóle gardła
By kaika1 in forum Choroby płuc i układu oddechowegoOdpowiedzi: 0Ostatni post / autor: 04-20-2009, 10:24


LinkBack URL
About LinkBacks
Odpowiedz z cytatem

Dziwna krosta z ciemnym środkiem...
02-12-2012, 13:54 in Lekarz rodzinny