Forum: Choroby skóry
Poniżej znajdują się dyskusje z forum Choroby skóry, dyskusja dotyczy: Dokuczająca jedna strona głowy (ból, swędzenie). MedykForum.pl - objawy, leczenie i profilaktyka.
- 04-13-2009, 11:31 #1
Junior Member
- Dołączył
- Apr 2009
- Posty
- 1
Dokuczająca jedna strona głowy (ból, swędzenie)
Mam 20kilka lat i od kilku lat narastający problem z TYLKO jedną, prawą stroną głowy. Z roku na rok coraz bardziej mnie ta jedna strona swędzi, nic na to nie pomaga. Zaczęło się od jednego miejsca powyżej ucha a obecnie swędzi mnie już dokładnie cała połowa, z geometryczną dokładnością tyllko jedna strona. Jest to bardzo nieznoścne swędzenie. Czasem w takim miejscu pojawiają się strupki.
Zauważam przy tym że wyraznie przerzedzone są włosy po tej stronie co jest niepokojące. Przy dluzszym wlosach widoczne jest że po prawej stronie jest ich wyraznie mniej.
Strona lewa skóry na glowie jest normalna.
Rozumiem, że jest cos takiego jak wypadanie włosow ale tak nierównomiernie?
Poza tym dochodzi do tego pojawiający się co pewien czas ból głowy po tej samej prawej stronie. Wydaje się jakby promieniował od ucha ale niekoniecznie. Od pewnego czasu pojawiło sie jeszcze drganie powieki w prawym oku.
Zaden z dermatologów nie mial nic do powiedzenia, badania neurologiczne tez nic nie wykazaly. Ale przeciez nie jest to np.nerwica bo objawy sa widoczne.
Czy ktos spotkal sie z czyms podobnym lub ma jakies podejrzenia?
- 03-20-2010, 20:04 #2
Junior Member
- Dołączył
- Mar 2010
- Posty
- 1
Mam dokładnie to samo! Oprócz wymienionych objawów u mnie jest jeszcze swędzenie w uchu oraz szum w nich. Najgorsze jest to, że dolegliwość przybiera na sile podczas aktywności seksualnej a na prawym policzku tworzy się jakby pokrzywka. Co to może być?
- 03-30-2010, 01:06 #3
Member
- Dołączył
- Mar 2010
- Posty
- 35
Oj, nie spotkałam się wcześniej z podobnymi objawami. Nie wiem czy to jest kwestia tylko i wyłącznie wypadania włosów, myślę, że to może być problem bardziej złożony, ponieważ przy wypadaniu włosów nie powinnaś mieć takich bóli głowy, czy też drgań powieki. Może jest to jakieś schorzenie skórne? Wśród czynników wywołujących pojawienie się zmian skórnych wymienia się infekcje wirusowe i bakteryjne, przewlekłe stany zapalne, podrażnienia chemiczne lub mechaniczne, stosowanie niektórych leków, a także stres. Próbowałaś może robić test nietolerancji pokarmowej? Badania takie wykonują np. w klinice Vimed. Po takich badaniach ustalają terapię opartą o odpowiednią dietę. Może spróbuj takiego rozwiązania?
- 05-04-2010, 12:38 #4
Junior Member
- Dołączył
- May 2010
- Posty
- 24
ja podobne objawy miałem przy półpaściu, ale to jest choroba wirusowa, która przebiega dość gwałtownie.
Podobne wątki
-
ból głowy u młodych osób
By Lekarka in forum Leki bez receptyOdpowiedzi: 0Ostatni post / autor: 02-08-2009, 16:04


LinkBack URL
About LinkBacks
Odpowiedz z cytatem

Dziwna krosta z ciemnym środkiem...
02-12-2012, 13:54 in Lekarz rodzinny